Worms Worms 2 Worms Armageddon Worms World Party Worms 3D Worms Forts Worms Mayhem Worms Blast Open Warfare Ostatné hry
Aktuality O hre Downloads Návody Galéria Ostatné
13.02.2007
Tipy a triky

 

Pár tipů a triků, které by se vám někdy mohly hodit

 

Pozor, hoří vám zadek! :-D

Lano ninjů

Od Worms 4 s ním můžete dělat doslova psí kusy, třeba ho použít k přitáhnutí sudů a beden, ale můžete ho použít i k přemístění zrovna vypuštěného dynamitu nebo miny, pokud jste je pustili z lana!

 

Nezničitelná krajina
V mapě High Noon Hijinx je dřevěná „tužková“ ohrada, kterou nelze zničit. I betonový osel je na ni krátký.

 

Skákavý granát
Snad už všichni víme, že bazuka může skákat přes vodu, když ji vzhledem k hladině spustíte z co nejostřejšího úhlu. Stejně tak mohou skákat granáty či vlastní spouštěné/házené zbraně (nikoliv letecké!) .

 

Kombinace hvězdného prachu a strážního děla 

Nebezpečné, ale účinné. Jeden tým postaví strážní dělo. Druhý tým obětuje jednoho červa pomocí hvězdného prachu. Pokud se dělu podaří zasáhnout letícího červa, červ sice přijde o raketu, ale může ještě pořád létat!

(Pozor, i tady platí časomíra 25 sekund! Pak se červ promění v prach.)

 

Padák

Provedení tohoto triku je velice jednoduché. Skočte z nějaké větší výšky s padákem a pořádně se rozhoupejte. Zkuste se rozhoupat tak, že se přetočíte o 360°. Jde to, věřte mi  Ale při přetočení o 180° budete prudce klesat, tak pozor na to!

 

Video k triku:

 

 

 

Jetpack (tryskáč)

 

Některé miny jsou tak výbušné, že Vás klidně odhodí přes celou mapu. S pomocí těchto min a Jetpacku lze vytvořit zajímavé představení.

Postup: Leťte tryskáčem k mině, opatrně ji aktivujte a vzdalte se trochu (ale jen málo) od ní - taky jetpackem a zůstaňte ve vzduchu.

Co se stane: V ideálním případě mina vybuchne, vás nezraní, ale hodně vás s jetpackem odhodí a červ se bude chovat tak, jako kdyby u něho něco vybuchlo. V tom horším případě mina vybuchne, ale zraní vás a vy už asi nebudete mít moc možností na záchranu

 

Fire Punch aneb ohnivá rána jinak

Na tento trik nás upozornil jeden čtenář našeho webu, děkujeme

Ojedinělý trik, který funguje jen za určitých podmínek, ale zároveň je možné jej udělat dvěma různými způsoby.

Postup: Stoupněte si blízko k červovi, ale tak, abyste mu viděli přímo do očí , pak se otočte doprava (asi tak o 92°) a aktivujte ohnivou ránu. Můžete zkusit i podobný útok zezadu.

Co se stane: Červ vyletí do mnohem větší výšky a utrpí větší zranění. V některých případech může červ přeletět přes celou mapu . Ale může se také stát, že zasažený červík zůstane na svém místě nebo vyletí jako normálně. Zkrátka je dobré zkoušet a zkoušet a zkoušet, třeba se to někdy povede

Vysvětlení: Při tomto "zvedáku tygrů" zřejmě zasažený červík narazí na pěst vícekrát, takže se výsledný efekt znásobí.

 

 Video k triku:

 

  

„Uteč, zbabělče!“ aneb trik se super ovečkou

Provedení tohoto triku není úplně jednoduché.

Co potřebujeme: super ovci, dostatečně vysoko položené místo (k tomu zřejmě nestačí mapy, které jsou ve hře - vyšší najdete na http://www.cobrasclan.es) a červa, který je schopný se tam dostat.

Postup: z nejvyššího místa na mapě vypustíme super ovci a necháme ji letět svisle vzhůru. Když budete mít štěstí, po chvíli letu se Vám ukáže hláška: „Uteč, zbabělče!” a vy budete mít 5 vteřin na to, abyste se dostali níže. Pokud to nestihnete, vaše ovečka vybuchne.

Pozn.: Pokud budete měnit mapy, zálohujte si ty původní !!!

 

Červí oblečení na všechny způsoby

Na tento trik nás upozornil jeden čtenář našeho webu, děkujeme

Chcete třeba kšiltovku s kšiltem vzadu? Nebo snad kratší či delší vousy? Anebo chcete trošičku upravit umístění brýlí vašeho červíka? Není problém, stačí si v nastavení vašeho týmu "najet" myší na položku (hlava, oči, vousy), kterou chcete upravit a pak šipkami <- a -> na klávesnici měníte vzhled či polohu.

U ruk to bohužel nejde.

 

Síťová hra

U jedné (nebo možná více) map jsem si všiml při čekání na ostatní hráče (už ve hře - začátek zápasu) takového malého předmětu nad písmenem S u nápisu Čekám na ostatní hráče.

 

Příjemnou zábavu!