Worms Worms 2 Worms Armageddon Worms World Party Worms 3D Worms Forts Worms Mayhem Worms Blast Open Warfare Ostatné hry
Aktuality XBLA Liero Mobilhry Freeware Ostatné
06.11.2007
3D Worms Forts (mobil)

3D Worms Forts

 

Worms jsou zpět na mobilu a tentokrát ve 3D podobě! Ano, ve 3D, ale vězte, že ovládání je vlastně úplně stejné jako u 2D verze - to proto, aby zaměřování apod. nebylo tak složité. Co si pro nás tedy tvůrci připravili?

 

Grafika je velice hezká, možná jí lze něco vytknout, ale 3D svět na mobilu ještě dlouho nebude jako u Call of Duty pro PC. (Anebo - že by jo?)

 

Další stránka - hratelnost - se vývojářům také vyvedla, v podstatě se opravdu hra ovládá (skoro) stejně jako její 2D protějšek, a sice takto: 2 - skok; dlouhý stisk 2 - skok nahoru (na budovy), 2x stisk 2 - salto vzad (užitečné při přeskakování vodních propastí); 4 - chůze vlevo; 6 - chůze vpravo; 8 - seskok z budovy. Ovládání/míření zbraní: 2 - nahoru, 8 - dolů, u náletů 4 - doleva a 6 - doprava.

 

A kolik má hra levelů? Mě se neptejte! Já jsem se dostal do 18., ale pak byl mobil tak hnusný, že se mi všechny levely vymazaly a já musel od znova

 

Ve hře je pěkné množství zbraní a budov, hned na začátku zmíním Div  Ten když postavíte, a udržíte ho po 3 kola, vyhraje vám hru  Už jsem toho nespočetněkrát využil. Nebo takový Výzkumný ústav - zdvojnásobuje sílu každé zbraně - dobré na budovy (zejména na Pevnost ). Ze zbraní vybírám Trojského oslíka, kterej ubírá teda fakt hodně.

 

AI je docela zákeřné, hlavně v pozdějších levelech, kdy už máte vítězství téměř v kapse... a najednou vám zničí div.

 

Abych tuto recenzičku zakončil: myslím si, že 3D Worms Forts jsou pěkná hra, umožňující i hru více hráčů - a to nejen na jednom telefonu, ale i přes Bluetooth (mi to jaksi nejelo... tak snad budete mít víc štěstí).

 

P.S.: zajímavá je možnost hry AI proti AI

 

 80%   + pěkná grafika, dobré zbraně a budovy, možnost hry více hráčů = Hra, se kterou si užijete spoustu zábavy, ale musíte mít teda sakra pevné nervy.
 --  hra se nastavuje automaticky na mód Landscape (a v něm mrví písmo), je třeba vypnout v Nastavení (pokud se tam dostanete )