Worms Worms 2 Worms Armageddon Worms World Party Worms 3D Worms Forts Worms Mayhem Worms Blast Open Warfare Ostatné hry
Aktuality O hre Downloads Návody Galéria Ostatné
17.03.2007
Návod

 

Autor návodu - David "Davpe" Pěgřímek (davpe@mawas.net)

Tutoriál :

 

      Jako první si samozřejmě musíte udělat výcvik, protože přibylo od předchozí hry (Worms 3D) spoustu novinek. Popisovat jednotlivé výcvikové mise nebudu, řekl bych, že jsou  dost srozumitelné.

 

Zisk při splnění tutorialu:

 

Schémata: Crossbows and Catapults, Pro

Hlas červa: English Monarch, Mr. Tee

Deathmatch :

 

      Ještě než začnete hrát kampaň, vyberte si The trials a vyhrajte všech deset Deathmatchů. Získáte tím ohromě cenné zkušenosti a kampaň se vám půjde snadněji. Deathmach je lehčí než kampaň, protože když vám nevyjde čas, spustí se Power of the Gods a ty zničí nepřítle (jasně, budou ničit i vás, ale vy máte na rozdíl od počítače mozek a budovy si opravíte nebo vystavíte nové). A pokud jste v takovém zoufalství, že  nemáte budovy, jděte přímo k nepřátelskému červu a hoďte před něj granát. Uberete mu  50 životů a pokud je ozářený, moc dlouho takhle nevydží (nějak ho nenapadne vzít si lékarničku).

 

Zisk při splnění deathmache:

 

Vlajky: Custom flag 1, Custom flag 2, Custom flag 3

Hlas červa: Manic Professor

Schéma: Weapons R Us, Windy Weapons

Fortapedie: Point and Shoot Death,Mini Point and Shoot Death,Puppet 

                  Master,Armageddon

Zbraň: Armageddon

Kampaň - Egypt :

 

Misia 1 - Armáda smrti - Army of the Dead :
 

      Seberte všechny krabice (pozor na miny) a zpřístupní se vám jak oltáře, tak Firepunch. S ním zničte všechny čtyři terče na oltáři. Nakonec přeskočte rozbitý most a stoupněte na hvězdu.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Egyptian Flag 1

Fortapedie: Fortapedie, Ancient Egypt

 

 

Misia 2 - Mesto starých Egypťanov - The city of the Ancients :

 

      Vyskákejte nahoru ke dvěma červům. Jednoho shoďte dolů Firepunchem a rychle seberte krabici. Poté postavte věž a shoďte druhého červa ze střechy dolů. Nakonec vyskočte na věž, spusťte Flood a všechny je utopte.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Egyptian Flag 2

Fortapedie: Seth, Fortpot

Schéma: Air Assault

 

 

Misia 3 - Óóó a postavil sa Wonder- Ooh, and it makes me Wonder :

 

      Musíte postavit řadu budov (nejlépe Towers, těch máte nekonečno) vedoucí až k poslední Victory location (žlutá hvězda). Cestou musíte obsadit všech pět Victory Location. Abyste se dostali až na konce, musíte zničit všechny budovy (stačí když zničíte oba dva Stronghold, ostatní budovy se zřítí). Tentokrát už nechybí protivní nepřátelé, kteří se budou snažit vám úkol překazit. Nezapomeňte, že když zničí nějakou vaši budovu uprostřed, přeruší spoj mezi základnou a nezapojené budovy se zřítí. Na poslední, páte hvězdě postavte Wonder.

  

Zisk při splnění mise na zlato:

 

 

Vlajka: Egyptian Flag 3

Mapa: Under Construction

 

 

Misia 4 - Už mám dosť faraónov ! - Pharaoh enough :

 

     S Jetpackem seberte Rhino, Minigun a Castle ukryté v bednách. Poté vystavte na jediném volném místě Castle. Pak už jen stačí oslabit linii zničením jedné věžky, která vše drží (ostatní budovy nepřipojené na základnu spadnou) a pak vše završit zničením faraonova Strongholdu.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Náhrobek: Egyptian Gravestore

Helma: Egyptian Hat

Fortapedie: Ra

Schéma: Breathing Arsenal

 

 

Misia 5 - Giza - Šanca pre Setha... - Giza - Chance for Seth... :

 

      Opět musíte zničit Stronghold.Pomožte si vystavěním Citadely na útesu. Tam se vám bude lépe mířit a střílet a navíc s Citadelou se zpřístupní lepší zbraně, takže by to neměl být problém.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Video: Greek Intro

Helma: Egyptian Hat

Fortapedie: Horus, Monkey Troop

Kampaň - Grécko :

 

Misia 6 - Unesená ! - Kidnapped ! :

 

       Princ Paris se pokouší unést Helenu a vy mu v tom musíte zabránit. Zabijte všechny červy (hoďte před každého červa granát, ten jim ubere 50 životů a tím je zabije). Pak granátem zničte jednu z věží, které chrání Helenu a osvoboďte ji. Bohužel, nezdaří se a Paris si ji odveze do Tróje. Musíte za ním.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Greek Flag 1

Fortapedie: Paris, Greek Mythology

Schéma: Construction Junction

 

 

Misia 7 - V horúcej naháňačke - In hot pursuit :

 

      Na cestu do Tróje potřebujete loď. Nejdříve zničte všechny nepřátele (nejlépe granáty, bazukou nebo Firepunchem). Poté zničte budovy, které vám překážejí v obsazení dvou Victory location. Až je obsadíte, vystavte nemocnici a oživte dva červy pomocí Spawn Worm.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Greek Flag 2

Fortapedie: Helen

Hlas červa: American News Reader

 

 

Misia 8 - Loď bláznov - Ship of fools :

 

       Na cestě po moři vás přepadli piráti. Zlikvidujte je. Máte k dispozici celkem slušnou řádku zbraní a nekonečně mnoho Chilli con Carnage. Nezapomeňte využít Homing Pigeon. Až všechny piráty zlikvidujete, vemte JetPack a seberte všechny krabice s padáky. 

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Greek Flag 3

Mapa: Check Mate

Fortapedie: Odysseus

 

 

Misia 9 - Nepriateľ na bráne - Enemy at the gate :

 

       Musíte se dostat do Tróje. K tomu potřebujete vystavět kruh věží kolem obou soch. Když ho postavíte, dostanete od levé sochy 2x Super Hippo a od pravé 1xRhino. Ale pokud obsadíte poslední hvězdu, dostanete tu zbraň taky, a to se dá dobře využít. Postavte tedy Tower na poslední hvězdě u sochy nalevo. Dostanete 2x Super Hippo. Nepřítel se bude snažit vám Tower zničit ale to je dobře! Až ji zničí a budete moct na tom místě stavět, postavte Tower a zase získáte 2x Super Hippo. Celkem tedy máte 4 super hrošíky a s tím se už dá něco dělat. Všechny čtyři pusťte na Stronghold žlutých, čímž ho zničíte. Mezitím stavte Tower okolo soch a zničte modré červy. Doporučuji vyletět k nim až nahoru Jetpackem a Firepunchem je shodit dolů. Pak je shoďte do vody nebo na  ně pošlete Rhino (stejně je vám jinak k ničemu). 

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Náhrobek: Greek Gravestore

Fortapedie: Achilles

Schéma: Fire, Fire!

 

 

Misia 10 - Posledný útok - The final assault :
 

       Začala poslední bitva o Tróju a vy musíte zachránit Helenu. Zničte prvního nepřítele a vystavte budovy až k poslední hvězdě. Pak postavte Citadelu a zpřístupní se vám Trojan Donkey. Pusťte ho na nepřátelský Stronghold. Pokud osel Stropnghold nezničí úplně, musíte  jej dorazit sami. Hlavně nezabijte Helenu.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Video: Oriental Intro

Helma: Greek Hat

Fortapedie: Menelaus, Animal Strike

Zbraň: Monkey Troop

Kampaň - Ďaleký východ (Orient) :

 

Misia 11 - Pád  bojovnikov  - Fall of the Warlords :
 

       Máte zničit  tři červy. Prvního červa zničíte lehce. Druhého nezabíjejte (jinak mise skončí neúspěšně), ale jen zničte všechny budovy kromě Strongholdu. Poté si přizve na pomoc třetího červa. Proti takové přesile nemáte šanci, takže obsaďte všech pět Victory location a postavte Wonder.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Oriental Flag 1

Mapa: Great Wall Brawl

Fortapedie: Oriental

 

 

Misia 12 - Vzostup mníchov  - Rise of the Monks :
 

        Odpočinková mise. Jediné, co máte dělat, je posbírat za pomocí Jetpacku všechny krabice.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Oriental Flag 2

Hlas červa: Great Statesman

 

 

Misia 13 - Pád a vzostup obrany  - Fall and rise of the defences :
 

        Máte dvě minuty na postavení Castle. Obsaďte obě Victory locations a vystavte hrad. Pak seberte zbraně, které tu spadly a s nimi zničte nepřátelský Stronghold.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Oriental Flag 3

Mapa: Blue Dragon

 

 

Misia 14 - Vzostup, pád a vzostup Wonderu - Rise, fall and rise of

                Wonder
 

        Musíte postavit Wonder tam, kde právě stojí nepřátelský Stronghold. K tomu potřebujete obsadit pět Victory Location a zničit nepřátelský Stronghold. Nepřítele ignorujte a stavte si svoji řadu věží tak, aby on tu svoji řadu stavěl na opačnou stranu než vy. Nemusíte se bát zničení věžky, neboť se mu nepodaří přehodit budovu, která vás dělí. Až budete blízko u jeho základny, stavte silnější budovy a zničte jeho Stronghold. Nemělo by to být moc těžké. Pak obsaďte zbývající Victory Location a postavte tam Wonder.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Náhrobek: Oriental Gravestore

Schéma: Line od Sight

 

 

Misia 15 - Vzostup, pád, vzostup atď... hocičoho  - Rise, fall, rise etc...

                of whatever
 

       Tentokráte se scénář přesunuje na loď. Vystavte si věž, ale vzápětí bude zničena nepřítelem. Nevadí. Stavte věže pořád, abyste zaměstnali protivníka a mezitím útočte z hradu, který tam už máte. Z něj zničte nepřátelský Stronghold. Opět by to nemělo být těžké, stačí dobře mířit.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Video: Medieval Intro

Helma: Oriental Hat

Fortapedie: Nuclear Strike

Zbraň: Nuclear Strike

Kampaň - Stredovek :

 

 

Misia 16 - Mágia Merlina - The magic of Marlin
 

       Jako obvykle musíte zničit Stronghold nepřítele, ale tentokrát to půjde obtížněji. Váš protivník si totiž všechny budovy, až na jednu, zmrazil. Naštěstí vám příjde na pomoc Merlin a roztopí led nad první věží. Zničte ji a led roztaje na další budově. Takhle pokračujte a cestou stavte vaše budovy na místě těch, které jste mu zničili. Až zničíte Stronghold, postavte na jeho místě Keep.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Medieval Flag 1

Mapa: Tower of Power

Fortapedie: Medieval, Merlin

 

 

Misia 17 - Rytier na ktorého nezabudnete - A knight to remember 

 

       Král Uther zemřel a země bez krále nemůže být. Na trůn chce nastoupit král Artuš a potřebuje vaši pomoc. Musíte zničit nepřítele a obsadit všechny Victory location. Zničení nepřítele je brnkačka, máte silné zbraně. Vystavte budovy na hvězdách, majáky vám pomůžou dostat řetěz budov i tam, kde by to normálně nebylo možné. Používejte Jetpack a Wormselect, kterých máte neomezené množství.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Medieval Flag 2

Mapa: Best Defence

Fortapedie: Lady of the Lake

 

  

Misia 18 - Kráľovstvo sa zrodilo - The kingdom is born
 

      Máte za úkol postavit Camelot. Plánek je v knize, na které táboří nepřátelští červi. Ty samozřejmě musíte zabít. Poté dostavte Camelot (4xKeep do rohů a 4xTower do stran).

  

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Vlajka: Medieval Flag 3

Fortapedie: Guinevere, King Arthur

Schéma: Towers and Castles

 

 

Misia 19 - Úloha - A quest
 

        Odpočinková mise před posledním bojem, ve které máte za úkol získat Svatý Grál. Musíte ale splnit tři zkoušky. Za prvé, pomocí padáku sesbírat všechny krabice. Za druhé, zničit všechny budovy dostupnými zbraněmi (samozřejmě zničte Stronghold, ostatní spadnou). A za třetí si zajít pro Svatý Grál v časovám limitu. Prostě vyskákejte po ostrůvcích a cestou berte krabice s mosty. Ty potom vystavte nad propastí, abyste ji bezpečně přešli. 

  

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Náhrobek: Medieval Gravestore

Mapa: Question of Faith

Fortapedie: Ector, Gawain

 

 

Misia 20 - Mordred a Morgana - Mordred and Morgana
 

       A je tady poslední mise. V ní máte zničit Morganu a jejího syna Mordreda. Morgana je čarodějka, takže hned ze začátku zmrazí Stronghold a tudíž se stane nezničitelným. Tohle kouzlo se dá zrušit zdánlivě jednoduchým způsobem a to je spojením obou soch. Vystavte tedy řetěz budov spojující jednu Victory location před sochou s druhou. Až bude kouzlo zrušeno, zničte Stronghold a vychutnejte si konec.

 

Zisk při splnění mise na zlato:

 

Helma: Medieval Hat

Fortapedie: Galahad, Mordred, Trojan Donkey

Zbraň: Trojan Donkey

Schéma: The Full Gun

  

Poznámka : U této mise si nejsem jistý, jestli všechno, co jsem u ní vypsal, po jejím splnění na zlato dostanete. Možná se některé věci zpřístupní až po dohrání hry na 100%. Pokud by to tak bylo, informujte mě.

 

 

To je vše. Pokud byste potřebovali poradit, pomoct nebo nahlásit chyby v návodu, pište na můj e-mail - davpe@mawas.net.