Worms Worms 2 Worms Armageddon Worms World Party Worms 3D Worms Forts Worms Mayhem Worms Blast Open Warfare Ostatné hry
Aktuality O hre Downloads Návody Galéria Ostatné
03.02.2007
Stručné info
Peter Reguli & Dávid Gajdoš

 

       V tomto diely sa celková pointa hry mierne zmenila. Síce proti sebe stále bojujú dva (alebo viac) tímov. Je tu ale mierny rozdiel - aby ste mohli využívať stále lepšie a lepšie zbrane, musíte si postaviť rôzne časti opevnenia - Tower, Keep, Castle a Citadel. Všetky zbrane a levely sú ponorené do starodávnej tématiky, či už starých budhov, egyptských faraónov či gréckych vládcov. Misie sú naozaj rôznorodé, zaujímavé a hlavne zábavné. Rôzne božie sily hru ešte viac obzvlášnujú. Stručne - len to najlepšie zo všetkých starších dielov obzvláštnené o starobilú tématiku.

 

Recenza podľa bonusweb.cz:

 

       Snad každý, byť jen trochu zkušenější hráč již slyšel o fenoménu jménem Worms a většina ho jistě okusila na vlastní kůži. Zřejmě nejslavnější projekt z dílen zkušeného Teamu 17, v němž hlavní roli uzmuli roztomilí růžoví červové, za léta své existence oslovil skrz množství dílů miliony lidí na celém světě. Prakticky přesně před jedním rokem jsme se setkali se zřejmě nejrevolučnějšími Worms. Ti totiž přestoupili, jako množství slavných sérií před nimi, do 3D prostoru. Rádi bychom prohlásili, že se jim tento dozajista důležitý skok povedl, ovšem ono to není zase až tak jednoznačné. Velmi zhruba se dá říci, že někomu se přechod zalíbil, jinému zase mnohem více vyhovovalo 2D. Každopádně, do něj už se Worms asi již nikdy nevrátí, takže reptalům nezbude nic jiného, než hrát starší díly, v nichž se popravdě již mnoho stejně vylepšit nedá. Inu a my se nyní podíváme na v rekordně krátké době vytvořené pokračování, které nemá být klasickým dalším dílem, ale spíše takovou menší experimentální odbočkou...


Celá recenzia je tu! 

Recenzia podľa gameparadise.cz:

 

 

       Myslím si, že není třeba zdůrazňovat, že tak jako všechny předchozí díly, tak ani tento nepostrádá charakteristický humor a vysokou hratelnost. Stejně jako v předchozích dílech i tentokrát půjde o nelítostný boj, ale objeví se zde i více strategických prvků. Hlavním předmětem hry je stavění a opevňování hradu a tvrzí, čímž posilujete své pozice v boji.

  
   Celá recenzia je tu!

Recenzia podľa sector.sk:

 

      Team 17 známy ešte z čias Amigy sa opäť rúti s ďalším pokračovaním slávnych červíkov a aby z ľudí nežmýkali peniaze len tak, tak pridali wormsom tretí rozmer. No moment. Povedal programátor z Team 17 okázalo. Pán riaditeľ, ale predsa Wormsov v 3D sme tu už mali. Treba okrem realistického (tzn. hnusného) 3D pridať niečo, čo by ľudí nalákalo a náš ďalší produkt (tzn. brak). Mal som taký nápad, na samostatnú hru, ale mohol by sa kľudne použiť vo wormsoch. Hmmm, zamyslel sa riaditeľ. Tak sem s ním.


Celá recenzia je tu!

Plusy/Mínusy:

 

Plusy:

Nízke HW nároky

Zábavné animácie medzi levelmi

Sem-tam singleplayer

 

Mínusy:

Pomalé a zdĺhavé

Grafika, zvuky

5 máp v Multiplayeri

Nuda

 

Celkové hodnotenie: 6 z 10