Worms Worms 2 Worms Armageddon Worms World Party Worms 3D Worms Forts Worms Mayhem Worms Blast Open Warfare Ostatné hry
Aktuality O hre Downloads Galéria Ostatné
10.07.2007
Stručné info
Peter Reguli & Pavel Valach

 

 Worms Blast

 

Rok vydání: 2002

Platformy: PC, PS 2,

Stránky hry: http://wormsblast.team17.com

Vydavatel: Team17 Software Ltd

Distributor: Ubi Soft Entertainment

Stručný opis:

 

Červíci ještě zdaleka nevyčerpali své možnosti, nyní totiž budou bojovat na vodě ve svých podomácku vyrobených lodičkách. Ano, na vodě. A nemusí to být zrovna jen červ Boggy B., ale i Suzette (červice), Ethel (stará dáma), Superfrog (žába), Calvin (ovce) atd... K dispozici máte široký arzenál zbraní i širokou nabídku puzzlů v jakési "kampani". Můžete si taky zahrát hru proti počítači nebo proti kamarádovi. Souboje jsou zde také. Celá hra je vůbec kvalitně a hezky provedená.

 

Doporučuji

Recenzie popredných herných serverov:

 

www.bonusweb.cz www.bonusweb.cz

 

Worms Blast - slavní červi trochu jinak :

 

Když jsem poprvé pustil Worms Blast, byl jsem trosku překvapen, co že to vlastně vidím. Moje volba vedla naprosto jasným směrem – deathmatch. Poté, co jsem zvolil svého reprezentanta (okamžitě mi jeden padl do oka – byl mi podobný ) a můj červ vpádloval do zorného pole mého monitoru, uviděl jsem nejenom svého protivníka, ale i nepřítele dalšího – společného. Celou hrou vás bude provázet poměrně zajímavě promyšlený systém jakýchsi logicko-akčních hříček. Tyto hříčky reprezentují zvláštní obrazce složené ze šestiúhelníčků, Worms Blast které se vám začnou pohy-bovat po obrazovce a budou se vás snažit zatlačit pod vodu a shodit z lodičky. Nejen že tak musíte útočit na nepřítele (mezi vámi je ještě zeď, ve které je díra, do které se musíte trefit), ale zároveň si musíte sou-stavně čistit „strop“ nad svou hlavou soustavně z těchto „kamenů“ vytvářený. Kameny mají různé vlastnosti, které jsou odlišeny jejich barvami a tvary a tak můžete přesně předpokládat následky svého výstřelu do tohoto stropu. Například některé kameny mají tu vlastnost, že všechny střely odrážejí.

 

Celú recenziu nájdete na serveri Bonusweb:

http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/w/wormsblast.html

 

 

Worms Blast - Playstation 2 verzia :

 

Když se na Blast podíváte z poněkud obšírnějšího úhlu, řeknete si Bust A Move. Čili hromady různě barevných kuliček visících ve vzduchu. Ve spodní třetině postavička pálící proti těmto objektům pokud možno kouli odpovídající barvy. Vzniká výbušná reakce, občas zpestřená reakcí nějakého toho speciálního kamene. Cílem je samozřejmě vyčištění obrazovky. Otázka přesnosti a rychlosti. Ale zdání klame! Worms Blast totiž pouze nekopíruje zmiňovaný titul; on jej po všech stránkách vylepšuje a překonává. Což je vlastně politika Teamu 17; uchopí hrubou herní předlohu a vypilují ji po všech stránkách do maxima. Worms BlastJeště se musím zmínit o velmi příjemné, místy rende-rované a místy ručně kreslené grafice, která působí přeci jen o něco lépe, než úchylní dráčci v konkurenčním titulu. Obzvláště animace vody a její chování mne doslova zarazily do křesla. Příjemným pře-kvapením byly pro mne také ručně kreslené backgroundy, čili obrázky v pozadí. Ten, kdo hrával Lomaxe jistě ví, o čem mluvím - pixelizace je zkrátka pixelizace… Vše působí pestře, ale ne zase tak, že budete mít vypálené zorničky od spršek barev, co se smějí…

 

Celú recenziu nájdete na serveri Bonusweb:

http://bonusweb.idnes.cz/konzole/ps2/wormsblastps2.html

 

 

 www.sector.sk www.sector.sk

 

Worms Blast - červíci sú späť !

 

Červíci sú späť. Tentoraz však trochu mierumilovnejšie naladení. Z bojového poľa sa presuniete do sveta vecí logických a náročných na šikovnosť. Už nebudete ostreľovať nepriateľské tímy červíkov a vychutnávať si ich posledné smrteľné výkriky, ale zastrieľate si na farebné kocky rozmiestnené nad vašou hlavou. Takže žiadne bratovražedné boje už prebiehať nebudú. Dostanete len člnok, farebný raketomet a idete prechádzať stovky rozmanitých levelov náročných na rýchlosť, šikovnosť alebo logiku.

 

    

 

Celá hra sa delí na tri hlavné časti s rozličnými levelmi a zameraním:

 

Puzzle - adventúrová časť, v ktorej budete postupne prechádzať úrovne po celom červom svete, aby ste ho zachránili pred ohrozujúcou aktívnou sopkou. Môžete si vybrať niekoľko ciest k cieľu, ale vo všetkých na vás čakajú náročné úrovne.

 
Tournament - tu nájdete rôzne miestnosti, v ktorých sa môžete zbežne pripraviť na adventúrovú časť alebo si len oddýchnuť po ťažkom dni v práci.

 
VS mode - tretia je multiplayerová verzia, kde si môžete zahrať Duel proti priateľovi alebo proti počítaču, v niekoľkých herných módoch. V móde Stars - vyhrá ten, kto skôr nazbiera padnuté hviezdy, v móde Deathmatch zase vyhrá ten, kto prežije a v poslednom Tide Trial - hladinovom móde, vyhrá ten, komu hladina nestúpne až hore ku kockám a neutopí sa. V každom móde oboch hráčov oddeľuje drevená doska, ktorá sa niekedy otvorí a umožní vám strieľať priamo na nepriateľa.

 

Celú recenziu nájdete na serveri Sector:

http://www.sector.sk/clanok.asp?id=4322

 

 

games.tiscali.cz http://games.tiscali.cz

 

Worms Blast - Recenze

 

Na první pohled je hra hodně podobná sice trochu starší, ale stále dost populární hře Puzzle Bobble. Na druhý pohled zjistíte, že jediné, co spolu tyto hry mají společné, je to, že v obou sestřelujete různobarevné kostičky (nebo spíše několika úhelníčky, ale pro naši potřebu postačí název kostičky :) Autoři totiž naštěstí přidali do hry mnoho všelijakých vylepšení a logických hříček, při jejichž řešení se pořádně zapotíte.

Základním principem hry je tedy sestřelování barevných kostiček na obrazovce. Kostičky se dělí na několik druhů - na základní, kterých je několik druhů barev, na kostičky duhové, které sestřelíte čímkoliv a na kostičky neoznačené, které musíte nejprve obarvit a teprve potom jdou sestřelit. Dále se ve hře vyskytují ještě odrážecí kostičky, které nejdou zničit a jen odrážejí vaše střely a nakonec tu jsou kostičky nezničitelné, které fungují jako zdi.

 

   
 
Zbraní na jejich ničení je k dispozici několik. Každý level začínáte jen se standardní wormí bazookou, ale v bedýnkách můžete nalézt třeba brokovnici, laser nebo několik typů granátů. Kromě laseru střílejí všechny zbraně barevné střely, to znamená, že sestřelit můžete jen kostičky té barvy, jakou má zrovna vaše střela. Pokud se strefíte do barvy jiné, obarvíte okolní kostičky na barvu vaší střely, ale nesestřelíte je.

Barva vaší střely se mění náhodně a vždy vidíte jen barvu aktuální střely a barvu střely příští. Může se proto stát, že aktuální barvu střely nemáte na co použít - první, co mě za takové situace napadlo, bylo vystřelení jen tak do vody. Ihned nato jsem byl odměněn ledničkou, která spadla na mého červa a značně mu zredukovala životy.

 

Celú recenziu nájdete na serveri Games.tiscali :

http://games.tiscali.cz/reviews/wormsblast/index.asp

 

>> Demoverziu hry nájdete v sekcii Downloads - Demoverzie <<

>> Viac Screenshotov nájdete v sekcii Galéria - Screenshoty <<